Jonathan Griffioen, die eind november bij Lebowski debuteerde met zijn prachtige dichtbundel Wijk, trapt het nieuwe jaar af met maar liefst drie optredens. We hebben ze hier voor je op een rij gezet. Lees meer »
Op zondag 17 januari organiseren wij in samenwerking met Schwob een speciale leesclub rondom het boek De pompoeneter van Penelope Mortimer, een heftig boek uit 1962 over een ontwricht huwelijk en 'emotional weather'. Lees meer »
'Lieveling' is door Libris genomineerd voor de titel 'Mooiste Boekomslag 2015'! Stemmen kan tot 4 januari 2016 en door te stemmen maak je kans op een boekenbon van €50,-. Lees meer »
Donderdag 17 december is Hugo Borst om 19:00 uur te gast bij Paagman vestiging centrum. In het kader van zijn nieuwste boek Ma wordt hij geïnterviewd door Arjan Peters en aansluitend zal hij signeren. Zaterdag 19 december bezoekt Hugo Borst drie boekhandels. Lees meer »
Deze week is Erik Jan gastcolumnist voor het VPRO-radioprogramma Nooit Meer Slapen. Vijf nachten op rij is hij om 1 uur 's nachts op NPO Radio 1 te horen met een nieuw verhaal over de actualiteit waarover hij in gesprek gaat met presentator Pieter van der Wielen. Lees meer »
Afgelopen weekend stond een voorpublicatie van Brief aan de huchelaars die het racisme voeden in de Volkskrant. In deze open brief houdt Stéphane Charbonnier een pleidooi voor de vrijheid van meningsuiting en rekent hij af met de kritiek dat zijn tijdchrift (Charlie Hebdo) islamofoob is. Lees meer »
Twee dichters. Twee zielsverwanten. Eén bundel. Eén podium. Een klein jaar lang stuurden ze elkaar met sardonisch genoegen strofes, gaven voorzetten om elkaar vlak voor het inkoppen pootje te lichten. Dit voorjaar publiceren Erik Jan Harmens en Ilja Leonard Pfeijffer samen de bundel Duetten. De vriendschap tussen Erik Jan en Ilja is gebaseerd op hun compromisloosheid; hun liefde voor taal; het gevoel voor vuige humor; de totale inzet. In Duetten klinken twee stemmen van geheel verschillende klankkleur die in onwaarschijnlijke samenzang een dringend lied zingen dat de wereld naar de ratsmodee gaat. Duetten verschijnt in april 2016 bij Lebowski Publishers. Lees meer »
Woensdag 9 december is Kim van Kooten om 19:30 uur te gast bij Paagman vestiging Fred. Naar aanleiding van bestseller 'Lieveling' gaat zij tijdens deze avond in gesprek met Arjan Peters. Na afloop zal zij signeren. Lees meer »