Ook wij van Lebowski zijn suckers voor eindejaarslijstjes. Omdat er al genoeg boekenlijstjes verschijnen, geven deze tien auteurs top 3's van al het andere (en vooruit, er staat ook één boekenlijstje bij). Zie hier, het beste uit 2017 van Lebowski-auteurs! Lees meer »
Schrijfster Sabine van den Berg woont in de grootste kunstenaarsgemeenschap van Noord-Nederland: De Biotoop in Haren. Om de week plaatst ze nieuwe poëzie op het Lebowski Blog. Nog niet eerder publiceerde ze gedichten. Een primeur dus! Lees meer »
Het was niet moeilijk om medelijden met mijn tante te hebben. De baby huilde, zijn broertje gooide met speelgoed, er kwam visite binnen, de telefoon ging en ik zat klaar om geknipt te worden. Ik zei: ‘Geen haast.’ Ondertussen groeide mijn haar door en sprak ik met de visite. Terwijl ik me afvroeg: wat halen mensen die kinderen nemen zich in godsnaam op de hals? Lees meer »
Nog stommer dan goede voornemens zijn mensen die zeggen dat goede voornemens stom zijn. Zo ook is nog saaier dan Twitter zelf: mensen die op Twitter gaan roepen hoe saai Twitter is. Technisch gesproken kun je me 's nachts wakker maken voor een portie Zweedse balletjes van IKEA, maar het hoéft echt niet, want ik vind ze niet te nassen, maar ga ze dus ook niet steeds bestellen om vervolgens te verzuchten hoe smerig die kutballen zijn, want dat wist ik al. Met excuses voor mijn expliciete taal, maar zo staat het op de zak: K.Ö.T.T.B.U.L.L.A.R. Lees meer »
Al die stukjes over Samuel, over lopen, eten, zijn geboorte, zijn beperkingen, zijn humor, over alles, het was een genot om ze te schrijven. Dat het jaar alweer voorbij is, dat al 52 stukjes en een boek over onze meervoudig beperkte jongen zijn verschenen, zegt vooral iets over de razende vaart van de tijd. Lees meer »
Eindelijk is alles onthuld wat nog niet onthuld was. Het vonkje met de andere vrouw blijkt vanaf het begin al te bestaan. Ik weet nu wie, wat en wanneer. Een opluchting voor ons allebei. Was dat nou zo moeilijk? Lees meer »
In 2018 verschijnt bij Lebowski Bekentenissen van een ecologische huurmoordenaar, de nieuwe poëziebundel van Anneke Claus. Hier een preview! Lees meer »
In ons dialect is het meervoud vaak hetzelfde als het enkelvoud: één koei, twee koei, één kip, twee kip, of, in goed dialect: één kiep, twee kiep. Lees meer »